MİMAR TÜMAY KORUCUOĞLU’NDAN VOLANS İNCEK

Ve nihayet yeşil!

Ankaralı mimarlık ofisi Korucuoğlu, Volans İncek projesiyle yeşili nasıl yaşama kattığını anlattı…

“Volans İncek ilk bakışta konumuyla göz dolduruyor. Ankara’nın genişleyen aksı İncek’te yer alan Volans’ın bu özel konumunu, yeşil alanlarıyla taçlandırmak ve konumunu hak ettiği değerle buluşturmak öncelikli hedefimiz oldu. Özellikle günümüz yapılarında kaybolan yeşil dokuyu tekrar kazandırmak adına önemli bir proje olarak ele aldığımız Volans İncek’i, geniş yeşil alanı olan bir yaşam konutu olarak tasarladık.

Volans İncek projesi, 41.500,00 metrekare toplam inşaat alanı olan bir konut projesi. Yüksek bir blok ve 8 eş villadan oluşuyor. Günümüz yapılarında binalar arasında kaybolan yeşil dokuyu günlük yaşama tekrar kazandırmayı amaçlayarak, projeyi yeşilin hüküm sürdüğü bir yaşam alanı olarak kurguladık. Blok yapının ve villaların birbirine olan konumlarını, kişisel alan ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikle tasarlarken, mahalle ve komşuluk dokusunu korumayı da özellikle önemsedik. Bu dokuyu yeşil alanın ortak payda olduğu ve kullanıcıların gezi alanı, spor alanları, kullanılabilir yeşil alanlar ve oyun parkları ile değerlendireceği şekilde projelendirdik. Villa ve yüksek katlı blok arasındaki karakteristik farkı cephe farklılığı ile de pekiştirdik. Villalara ve blok yapıya ayrı park alanları tahsis ederek, bütün kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veren bir tasarım ortaya koymayı hedefledik.

Volans İncek, dileriz tüm konut projelerine referans niteliğindeki özellikleriyle yaşamımızdaki yeşilin çoğalmasına bir ölçüde ilham olur. Özlediğimiz mahalle dokusu ve doğal atmosferiyle Ankara’ya mutluluk katacağını hayal ediyor, bir an önce yaşamla buluşması için sabırsızlanıyoruz.

TÜMAY KORUCUOĞLU, KORUCUOĞLU MİMARLIK

VOLANS İNCEK

BUGÜNE DEK HEP SONSUZLUĞU DİLEDİK.

Sonsuza dek genç kalalım istedik, hiç ayrılmadan sonsuza kadar dursun yanımızda dostlarımız. Ama her güzel şeyin bir sonu vardı. Bugüne kadar!
Şimdi karşınızda öyle bir güzellik var ki, sonsuza dek sizinle olacak.
Hiçbir zaman kapanmayacak manzarasıyla Volans, yaşamınıza sonsuz bir derinlik katacak.

GET SERVICE

VOLANS İNCEK

BİR DİLEK TUTUN; PENCERENİZDEN YILDIZLAR GEÇİYOR.

Mutluluk insanın içinde deseler de yaşadığımız yer değiştiriyor ruh halimizi. Uyandığımız oda, yürüdüğümüz yol, baktığımız manzara, her gün karşılaştığımız insanlar, duyduğumuz sesler...her biri bir duygu katıyor her anımıza. Evimizse tüm bu duyguların toplanıp yaşantımızı belirlediği en kutsal alanlarımızdan biri.
Volans, günün her anında içinizi açacak güzelliklerin bir araya getirildiği, yaşamı besleyen, zenginleştiren bir kurguyla üretildi. Mimarisi, manzarası, her dairenin bakış açısı, sosyal donatıları, peyzajı ve elbette konumuyla dileklerinizin tümünü tek bir adreste buluşturmayı hedefledi.

GET SERVICE

VOLANS İNCEK

NEREYE BAKSAM SENİ GÖRÜYORUM!

Volans mimarisinin yaşamınıza katacağı artıların belki de en başında, her dairenin sahip olduğu geniş bakış açısı geliyor. Katlarda sadece iki dairenin yer almasıyla her daire hiçbir zaman kapanmayacak muazzam bir manzaraya ve ışıl ışıl yaşam alanlarına kavuşuyor.

GET SERVICE

VOLANS İNCEK

PALETİNDE MAVİ DE VAR, YEŞİL DE

Volans 32 ve 38 katlı iki kule ile 4 katlı yatay bir bloktan oluşuyor. Gökyüzüne dokunmak isteyenlere mavi, doğaya yakın olmak isteyenlere yeşil ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 10 dönümlük bir peyzaj alanına sahip olan Volans’ta, çimler gökyüzü ile yarışıyor.

HER DAİRE BİR DÜNYA!
Volans toplam 144 daireden oluşuyor ve her dairenin ışığı yıldızlara eşlik ediyor. Katta iki daire konseptiyle kurgulanan Volans, 79 adet 4+1, 27 adet 3+1, 30 adet 2+1 ve 8 adet 5+1 daire tipi sunuyor.

GET SERVICE

VOLANS İNCEK

HER SAAT GÜNEŞ DOĞABİLİR!

İsterseniz yüzme havuzunda, suyun tazeleyen etkisiyle günü sıfırlayın, isterseniz fitness salonunda enerjinizi açığa çıkarın. Volans’ın yemyeşil yürüyüş alanları ise zaten ayaklarınızın altında sere serpe...

GET SERVICE

VOLANS İNCEK

ONUN YERİ BAŞKA!

Ankara’nın seçkin nüfusunu ağırlayan, her geçen gün cazibesi ve değerini artıran İncek, şimdi Volans’ın ışığıyla parıldıyor. Konumu, hiçbir zaman kapanmayacak manzarası ve göz alıcı mimarisi ile Volans, yaşamınızı yeri doldurulamaz değerlerle buluşturuyor.

GET SERVICE