Kalemci İnşaat, 1961 yılında Kalemci Kardeşler İnşaat Taahhüt adı ile sektöre ilk adımını atmıştır. Konut ve iş merkezi projeleri gerçekleştirmek üzere o yıllarda Ankara’nın en nezih semtleri; Aydınlıkevler, Bahçelievler, Emek Mahallesi, Aşağı Ayrancı, Maltepe, Cebeci gibi bölgelerde birçok konut ve iş merkezi projesini başarıyla tamamlayarak, daha ilk yıllarında adını güvenle anılır hale getirmeyi başarmıştır. 1979 yılından sonra faaliyetlerine Kalemci İnşaat ve Tic. Ltd. Şti. olarak devam etmiş, yine iş merkezleri, konut, tatil köyü projeleri gerçekleştirerek Ankara’da tanınmış ve güvenilirliğini kanıtlamış bir marka olarak sektöre adını yazmıştır.

2008 yılında Kalemci İnşaat Sedef Plastik (Pimapen Karadeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu distribütörü) ile birleşerek, Trabzon, Artvin gibi illerde toplu konut projeleri üretmiş ve tamamlamıştır.

60 yıla yakın tarihinde edindiği başarıların güveni ve gücü ile Kalemci İnşaat, ustalık eseri olarak Volans İncek Projesine imza atmıştır.  Volans İncek, yılların birikimini yansıtan ve Kalemci markasının vizyonunu taşıyan bir proje hedefi ile ilerlemektedir. İnşaat kalitesi, malzeme seçimleri ve mimari nitelikleri ile bölgenin incisi olmaya aday bir yaşam adresi olan Volans İncek, Kalemci ekibinin tüm konsantrasyonu ile hayata geçmektedir.

Yaşadığı topluma ve çevreye değer katmayı ilke edinen Kalemci İnşaat, her gün gelişen bilgisi ve ileriyle taşıdığı hedefleriyle sektörün başat aktörleri arasında yerini güçlendirecek; ürettiği değerlerle markasına ve ülkesine katkı sağlamayı sürdürecektir.